Aktualności nadchodzących dni-     znajdziesz także na moim profilu Facebook: Honorata Nothdurfter .


Aktualności tygodnia od 19.6.17 do 25.6.17.

 

 

„Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeśli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo.”( Oprah Winfrey)

 

 

 

 

 

W środę o godzinie 6; 24 Słońce przechodzi do znaku Raka rozpoczynając astronomiczne lato.

 

To moment zapanowania światła nad ciemnością. W najdłuższy dzień roku także Merkury planeta komunikacji ustawia się obok Słońca, gdzie pozostanie do początków lipca. Od tej chwili możemy najintensywniej jak umiemy ukazać swoje emocje, uczucia i kierować w każdej czynności intuicją. Z powiązaniem Neptuna i Lilith mamy lepszy dostęp do fantazji i marzeń. Zwiększa się potrzeba ujawniania się głęboko ukrytych marzeń. 

 

Z planetami w Raku kierujemy swoją uwagę do wewnątrz. Potrzeba miłości, bezpieczeństwa i pewności siebie, w zależności od znaku zodiaku może być różnorodnie manifestowana. Wrażliwe reakcje, niecodzienne zachowania potęguje także Chiron. W stresowych sytuacjach może się przydarzyć, że nagle wycofamy się, schowamy i zrezygnujemy na jakiś czas z wymyślonego celu. Kto jest bardzo wyczulony powinien unikać towarzystwa ludzi gruboskórnych. Sam Rak jest podatny na wszystkie emocje. Najważniejsze jest, jak podkreśliłam w video tygodnia, zająć się przede wszystkim samym sobą. Z Chironem, na przykład możemy powątpiewać w siebie, a Słońce od czasu do czasu da nam uczucie, że nie jesteśmy wystarczająco profesjonalni w danej kwestii. Dwa kroki do przodu, krok do tylu… tak działa Rak w różnych warunkach.

 

 Nie reaguj od razu zbyt gwałtownie, ponieważ rzeczywistość może być zupełnie inaczej postrzegana niż jest to adekwatne. Sensowniej jest raczej zmienić perspektywę, nie wchodzić w rolę ofiary i nie wzorować na przeszłych doświadczeniach.

 

 

„Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.” (Henry Ford)

 

 

 Może się zdarzyć, że przez nieznane dla nas odczucia zrobimy błędy. Słońce i Merkury podwaja nasze sentymenty. Wykonuj, bez presji swoje zadania, mimo, że dyscypliny pewnie będzie nam brakowało. Mars pozycjonuje się na przeciw Plutona, czyli energia jest nam zabierana. Nie denerwuj się bez powodu. Zbyt wielki wysiłek, kryzysowe sytuacje, konflikty i kłótnie mają negatywne konsekwencje.

 

 

„Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim.” (Jadwiga Rutkowska)

 

 

W miłości z Wenus w Byku i Słońcem w Raku pobudzona jest nasza wrażliwość i każdy tęskni do bliskości, bezpieczeństwa, romantyzmu i poezji. Gwiazdy zapraszają nas do wspólnego spędzania wieczorów, przyjmowania dobrych znajomych, a najlepszym prezentem jest przeznaczenie dla kogoś dużo uwagi. Powiązanie Wenus z Plutonem gwarantuje wielkie uniesienia zmysłowo-erotyczne. Od Nowiu Księżyca 24.6.17 weekend przedstawi się bardzo pięknie. Nie tylko dla zakochanych.

 

Sam Nów w nocy na sobotę o godzinie 4; 30 promieniuje spokojem, pięknem i harmonią. Nastrój nie nadaje się na rygory dnia codziennego. Znajdź czas dla siebie, aby zająć się osobistą, emocjonalną stroną. Istota rodziny i najbliższych przechodzi na pierwsze pozycje. Gdzie lub kto może Ci dać wewnętrzne bezpieczeństwo? W tych dniach można się zatankować dobrą energią gwiazd i ze spokojem, ufnością przejść do nowych projektów. Mars znajdujący się także w Raku, pomoże tym nieśmiałym, aby wyszli zza pieca, przeskakiwali swoje cienie dając wysoką moc oraz niezbędny dynamizm. Wszystko, co wymyślisz i sobie wymarzysz ma być związane w życiem i możliwe do realizacji w rzeczywistości.

 

Powab i uroda to za mało w Raku. Tu potrzeba jeszcze normalnej praktyczności.

 

Niedziela stoi tak samo pod romantyczno-melancholijnym nastrojem. W centrum zainteresowania nadal jest familia. Świetny dzień na podsumowanie całego tygodnia i spędzenia z najbliższymi lub przyjaciółmi.

 

 

 

„Dobrobyt nie ogranicza się wyłącznie do pieniędzy - to także czas, miłość, sukces, radość, piękno i mądrość.”( Louise Hay)

 

Fazy Księżyca:

 

 

-od poniedziałku godziny 23; 52 do czwartku godzin 19; 47 Księżyc znajduje się w znaku Byka. Napływające informacje mogą nas zaskoczyć lub nie dawać oczekiwanych przez nas wyników. Poczekaj jeszcze moment, wrzuć na luz. Nawet przy odmowach, trudnościach, może się przydarzyć, że na końcu znajdzie się dla nas zupełnie inne wyjście. Księżyca w znaku Byka poleca i szuka kontaktu z ludźmi, którym ufamy. Praca w domu, ogrodzie czy zajęcie się finansami uspokaja i daje nam harmonię wewnętrzną.

 

-od czwartku godziny 19; 48 do soboty godziny 0; 07 Księżyc w znaku Bliźniaka przeinacza charakter oraz atmosferę dnia. Wymień się informacjami, przyjmuj wiadomości, telefony oraz maile. Decyzje jednak nie powinny być jeszcze podejmowane.

 

-od soboty godziny 0; 08 Księżyc i jego Nów w rodzinnym Raku jest idealny na spędzenie go z bliską nam osobą. W tym dniu możesz już inicjować nowe idee oraz pomysły. Nie stawiaj sam sobie oraz innym za wysokich wymagań. Wielkiej emocjonalności towarzyszy jak zawsze nioczekiwane przeistoczenie nastrojów.

 

 

„Na marmurowej wyrył płycie czas wieczne prawa dla ludzkości: nic piękniejszego ponad życie, w życiu – nic ponad czar miłości.”( Carpio Lope de Vega)

 

 

 

Ja życzę wszystkim przesympatycznego tygodnia. Znajdź czas dla siebie dążąc do stałych zabezpieczeń. Doskonała faza do zamknięcia drzwi przeszłości.

 

 

 

 

 

19.6.17, Słońce w Bliźniaku.

 

 

„Żaden promień słońca nie ginie, lecz zieleń, którą on budzi, potrzebuje czasu, aby wzrosnąć.”( Albert Schweitzer)

 

Bild via Pixabay.


Zapraszam na wywiad ze mną w, „Magazyn Businesswoman & life” (2016 ) przeprowadzonego przez Elżbieta Jeznach –Redaktor Naczelna- wywiad w pdf:

Download
Wywiad dla „Magazyn Businesswoman & life
Adobe Acrobat Dokument 921.3 KB