Aktualności nadchodzących dni-     znajdziesz także na moim profilu Facebook: Honorata Nothdurfter .


 

 

          Aktualności tygodnia od 26.6.17 do 2.7.17:

 

 

 

"Czasami lepiej użyć miotacza ognia, niż narzekać na ciemność"- (Terry Pratchett)

 

 

Przed nami bardzo krytyczny tydzień, a planety znajdujące się w romantycznym Raku, z opozycjami do Plutona i wspólnymi powiązaniami przedstawiają się z negatywnej strony.

 

Merkury wypowiadając od razu, co myśli i czuje wypływa na bardzo eksplozywną atmosferę przynosząc finalnie burzliwe konflikty. Gwiazdy testują nas jak reagujemy w napiętych sytuacjach. Od środy potrzebna jest cierpliwość aż po samą niedzielę, aby nikt nie był rozczarowany i załamany.

 

Podczas wysoko emocjonalnych dyskusji zachowaj spokój, gdy na przykład usłyszysz krytykę, obraźliwe lub złośliwe słowa w Twoim kierunku. Dorzucanie swoich trzy groszy do nie Twoich spraw, na końcu także nie będzie się opłacać. Podwyższenie gorącej atmosfery potęguje energie ..i już siedzimy w dramacie.

 

Gdy Merkury spotyka się z Marsem w Raku bardzo trudno będzie kontrolować swoje uczucia i wypowiedzenie w szybkim tempie słowa. Przy okazji ranimy się boleśnie wyciągając przy sposobie stare historie. W takich sytuacjach najlepiej jest się zdystansować, nie reagować lub pewne fakty przemilczeć. Do niedzieli, gdy Mars ustawi się na przeciw Plutona może, bowiem wszystko przemienić się w zniszczenia wszelkiego rodzaju, gdzie już nic nie będzie do zbierania.

 

Pozostań na luzie nie przyjmując natychmiast wszystko do serca. Dobrze jest zadbać o siebie i tworzyć dookoła harmonijną atmosferę.

 

W polityce i zawodowo nie wszystko będzie przebiegało jak sobie wyobrażamy lub zaplanujemy. Oczekiwania, obietnice nie będą zrealizowane. Za wysokie wymagania skreślone. Kto został wykorzystany, oszukany czy zdradzony nie pozostawi tego samemu sobie, ale przystępuje od razu do ataku. Planety nakazują jasno określić swoje stanowiska, trzymać się prawdy i odpowiednio zareagować, gdy ktoś znowu chce zrobić z nas kozła ofiarnego, wyzyskując nasze zaufanie, wiarę, talenty, pomysły czy też wykonane pracę.

 

Jest możliwe, że będą wypowiedziane ważne, ostateczne werdykty i nie będzie już możliwości do dalszej dyskusji.

 

 

Reaguj na niskich obrotach, wybierając z głową słowa. Zranione uczucia i duma prowadzą, np. do zemsty, manipulacji, twardych opinii, które po czasie mogą nas samych zaszokować. Suwerenność, a nie dziecinne, niedojrzale maniery pomoże opanować kłótliwe uwarunkowania.

 

Obok tego Pluton i Jowisz rozpoczynają walkę o władzę wszelkiego rodzaju. W świecie, pracy i każdym domu przekraczamy własne kompetencje i granice zachowując się bardzo grubiańsko. Wiele osób, nie tylko plutonicznych przedstawia się w formie żądania, rozkazów, nakazów, dyktatorów rozbudzając natychmiast gorącokrwiste sprzeciwy. Osoby, naprzeciw, które są wyzyskiwane, oszukane, ignorowane czy niesprawiedliwe potraktowane( Jowisz) wchodzą bez wahania na barykady nie pozwalając sobie na brak wyobraźni i prowincjonalizm. W tym momencie nie będziemy mogli też polegać na planety znajdujące się w Raku. Pod wpływem emocji nie dają nam, bowiem bezpieczeństwa i harmonii. Przeanalizuj, czym to może się dla Ciebie skończyć i co masz na celu?

 

 

„Aby zostać mistrzem, musisz walczyć jeszcze jedną rundę.”( James J. Corbett)

 

 

Ryzyko, pochopność czy z drugiej strony, np. czekanie, zwieszanie głowy nie rentuje się do końca tygodnia.

 

Po pięknym weekendzie niestety czekają nas bardzo eksplozywne dni, także, jeżeli chodzi o partnerstwa wszelkiego rodzaju i związki miłosne. Drobnostki…np. źle postawiona szklanka, krzywa mina, nie tak uczesane włosy doprowadzają nas do szału i od razu zachowujemy się jak słoń w składzie porcelany. Lotnie mogą dotyczyć, np. domu, wspólnego zamieszkania, trudności z sąsiadem, psem lub bagatelki, na która wcześniej przymykaliśmy oczy.

 

Nie czekaj do soboty, aż aura dni jeszcze bardziej się zagrzeje, ale mów bezpośrednio, o co Ci chodzi, nie robiąc z igły widły.

 

Pragnąc bliskości i jedności możemy w jednym momencie zburzyć, co właśnie przed momentem odbudowaliśmy, gdy nasze uczucia są zawiedzone i zdeptane.

 

Myśl dalej, otwierając swoje horyzonty i nie stawiając na ostrzu noża tego, na czym w sumie bardzo Ci zależy, tracąc finalnie wszystko.

 

 

„Większość ludzi, którzy nie spełniają swoich marzeń ponosi porażkę nie przez brak możliwości a przez brak zaangażowania.” (Zig Ziglar )

 

 

 

26.6.17, Słońce w Raku.

 

 

Pozdrawiam, dziękuje.

 

 

Fazy Księżyca będę opisywać w konstelacjach wybranych dni pod; https://www.astroveritas.com/konstelacje-dnia/

 

 

„Wierz mi, jeśli możesz poszczycić się wytrwałością, dasz sobie radę bez wielu innych zalet.”(Napoleon Hill)

 

Bild via Pixabay.


Zapraszam na wywiad ze mną w, „Magazyn Businesswoman & life” (2016 ) przeprowadzonego przez Elżbieta Jeznach –Redaktor Naczelna- wywiad w pdf:

Download
Wywiad dla „Magazyn Businesswoman & life
Adobe Acrobat Dokument 921.3 KB